SDV1608H260C020YPTF
- Manufacturer:
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Part Number:
- SDV1608H260C020YPTF
- Category:
- Varistors, MOVs
- Description:
- VARISTOR 80V 0603
- Manufacturer :
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Category :
- Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 2 pF @ 1 MHz
- Current - Surge :
- Energy :
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 18.4 V
- Maximum DC Volts :
- 26 V
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCV
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 80 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 60 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 70 V