V07P50PL2T
Part Number:
V07P50PL2T
Description:
VARISTOR 82V 1.75KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
800 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1.75 kA
Energy :
10J
Features :
Maximum AC Volts :
50 V
Maximum DC Volts :
65 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
90.2 V
Varistor Voltage (Min) :
73.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
82 V