V07X440E
Part Number:
V07X440E
Description:
VARISTOR 710V 2.5KA DISC 9MM
Capacitance @ Frequency :
110 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
68J
Features :
Maximum AC Volts :
440 V
Maximum DC Volts :
585 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
781 V
Varistor Voltage (Min) :
639 V
Varistor Voltage (Typ) :
710 V