V230LU4P
Part Number:
V230LU4P
Description:
VARISTOR 360V 1.2KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V