V39ZU05P
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
V39ZU05P
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 39V 100A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
585 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.3J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
42.9 V
Varistor Voltage (Min) :
35.1 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V