V150LU1P
Part Number:
V150LU1P
Description:
VARISTOR 250V 1.2KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
150 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
13J
Features :
Maximum AC Volts :
150 V
Maximum DC Volts :
200 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
275 V
Varistor Voltage (Min) :
225 V
Varistor Voltage (Typ) :
250 V