V150ZS05P
Part Number:
V150ZS05P
Description:
VARISTOR 150V 400A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
190 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
4J
Features :
Maximum AC Volts :
92 V
Maximum DC Volts :
127 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V