V22ZU05P
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
V22ZU05P
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 22V 100A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
1220 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.2J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V