V180ZU05P
Part Number:
V180ZU05P
Description:
VARISTOR 180V 400A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
5J
Features :
Maximum AC Volts :
110 V
Maximum DC Volts :
153 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V