V27ZT05P
Part Number:
V27ZT05P
Description:
VARISTOR 27V 100A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
920 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.25J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V