V22ZS05P
Part Number:
V22ZS05P
Description:
VARISTOR 22V 100A DISC 5MM
Capacitance @ Frequency :
1220 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
100 A
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V