V175LT2P
Part Number:
V175LT2P
Description:
VARISTOR 270V 1.2KA DISC 7MM
Capacitance @ Frequency :
130 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
297 V
Varistor Voltage (Min) :
243 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V