V150ZU05P
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
V150ZU05P
Category:
Varistors, MOVs
Description:
VARISTOR 150V 400A DISC 5MM
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
190 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
4J
Features :
Maximum AC Volts :
92 V
Maximum DC Volts :
127 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
165 V
Varistor Voltage (Min) :
135 V
Varistor Voltage (Typ) :
150 V