B72500G0140K060
Part Number:
B72500G0140K060
Description:
CT0603K14G_G
Capacitance @ Frequency :
220 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
30 A
Energy :
0.2J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V