B72500G0250K060
Part Number:
B72500G0250K060
Description:
CT0603K25G_G
Capacitance @ Frequency :
100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
30 A
Energy :
0.3J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
42.9 V
Varistor Voltage (Min) :
35.1 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V