B72500E0250K070
Part Number:
B72500E0250K070
Description:
VARISTOR 39V 30A 0603
Capacitance @ Frequency :
90 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
30 A
Energy :
0.3J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
42.9 V
Varistor Voltage (Min) :
35.1 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V