B72590T0170S170
Part Number:
B72590T0170S170
Description:
VARISTOR 32.5V 20A 0402
Current - Surge :
20 A
Energy :
0.01J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
19 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
40.63 V
Varistor Voltage (Min) :
24.38 V
Varistor Voltage (Typ) :
32.5 V