B72530G0200K062
Part Number:
B72530G0200K062
Description:
CT1210K20G_G
Capacitance @ Frequency :
2200 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
1.9J
Features :
Maximum AC Volts :
20 V
Maximum DC Volts :
26 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
36.3 V
Varistor Voltage (Min) :
29.7 V
Varistor Voltage (Typ) :
33 V