B72225M0321M201
Part Number:
B72225M0321M201
Description:
25MM, 320V, 20KA, THERMO FUSE TY
Capacitance @ Frequency :
1090 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
20 kA
Energy :
445J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
420 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Box, 4 Lead
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V