CP2-SB095-G1-FJ
Manufacturer:
3M
Part Number:
CP2-SB095-G1-FJ
Category:
Hard Metric, Standard
Description:
CONN RECEPT 95POS 2MM PRESS-FIT
Manufacturer :
3M
Category :
Hard Metric, Standard
Connector Style :
B 19
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Connector Usage :
CompactPCI
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
95
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)