K30B0C-P05LFG0-4500
- Manufacturer:
- ODU
- Part Number:
- K30B0C-P05LFG0-4500
- Category:
- Circular Connector Assemblies
- Description:
- ODU MINI-SNAP SERIES B IN-LINE R
- Manufacturer :
- ODU
- Category :
- Cable Opening :
- 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
- Color :
- Silver
- Connector Type :
- Receptacle, Female Sockets
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Current Rating (Amps) :
- 7.5A
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Backshell
- Ingress Protection :
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Material Flammability Rating :
- Mounting Feature :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 5
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 120°C