05-36-A-0101-A-4-06-4-T
- Manufacturer:
- GCT
- Part Number:
- 05-36-A-0101-A-4-06-4-T
- Category:
- Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
- Description:
- CABLE FFC/FPC 36POS 0.5MM 3.98"
- Manufacturer :
- GCT
- Category :
- Cable Type :
- FFC, FPC
- Length :
- 3.976" (101.00mm)
- Length - Exposed Ends :
- 0.157" (4.00mm)
- Number of Conductors :
- 36
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)