SMA-BJ-1.13AS(Au)
- Manufacturer:
- To-Conne Co., Ltd. (TYC)
- Part Number:
- SMA-BJ-1.13AS(Au)
- Category:
- Coaxial Connector (RF) Assemblies
- Description:
- SMA BULKHEAD JACK CONNECTOR FOR
- Manufacturer :
- To-Conne Co., Ltd. (TYC)
- Category :
- Cable Group :
- 1.13mm Coaxial Cable
- Center Contact Material :
- Beryllium Copper
- Connector Style :
- SMA
- Connector Type :
- Jack, Female Socket
- Contact Termination :
- Solder
- Fastening Type :
- Threaded
- Features :
- Frequency - Max :
- 6 GHz
- Housing Color :
- Gold
- Impedance :
- 50Ohm