02K246-40ML5
Manufacturer:
Rosenberger
Part Number:
02K246-40ML5
Category:
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Description:
PRECISION 2.92 RIGHT ANGLE JACK
Manufacturer :
Rosenberger
Category :
Cable Group :
Center Contact Material :
Beryllium Copper
Connector Style :
2.92mm
Connector Type :
Jack, Female Socket
Contact Termination :
Solder
Fastening Type :
Threaded
Features :
Frequency - Max :
40 GHz
Housing Color :
Gold
Impedance :
50Ohm