K31X-E15S-N
Manufacturer:
Kycon
Part Number:
K31X-E15S-N
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Description:
CONN D-SUB HD RCPT 15POS SMD R/A
Manufacturer :
Kycon
Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.071" (1.80mm)
Connector Style :
D-Sub, High Density
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
5A