HIF2E-16D-2.54RA(20)
Part Number:
HIF2E-16D-2.54RA(20)
Description:
CONN HOUSING 2.54MM DUAL
Board-Side Pitch :
0.100" (2.54mm)
Cable Pitch :
0.050" (1.27mm)
Color :
Gray
Number of Positions :
16
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge :
28 AWG