HIF2E-14D-2.54RB(20)
Part Number:
HIF2E-14D-2.54RB(20)
Description:
CONN HOUSING 2.54MM DUAL
Board-Side Pitch :
0.100" (2.54mm)
Cable Pitch :
0.050" (1.27mm)
Color :
Black
Number of Positions :
14
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)
Wire Gauge :
28 AWG