ZW-18-09-G-D-235-395
Part Number:
ZW-18-09-G-D-235-395
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.395" (10.033mm)
Number of Positions :
36
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)