FW-15-03-L-D-289-075-ES
Part Number:
FW-15-03-L-D-289-075-ES
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.364" (9.246mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.289" (7.341mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)