DW-14-14-F-T-1134
Part Number:
DW-14-14-F-T-1134
Description:
CONN HDR 42POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height :
1.134" (28.804mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
42
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)