ZW-30-14-G-S-765-496
Part Number:
ZW-30-14-G-S-765-496
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height :
0.765" (19.431mm)
Length - Tail :
0.496" (12.598mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)