JW-16-04-T-S-470-275-VS
Part Number:
JW-16-04-T-S-470-275-VS
Length - Overall Pin :
0.835" (21.209mm)
Length - Post (Mating) :
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height :
0.470" (11.938mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)