ZW-23-19-S-S-1068-147
Part Number:
ZW-23-19-S-S-1068-147
Description:
CONN BRD STACK .100" 23POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
1.068" (27.127mm)
Length - Tail :
0.147" (3.734mm)
Number of Positions :
23
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)