ZW-15-14-G-D-300-900
Part Number:
ZW-15-14-G-D-300-900
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.900" (22.860mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)