ZW-15-19-G-D-817-261-016
Part Number:
ZW-15-19-G-D-817-261-016
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.252" (6.400mm)
Length - Stack Height :
0.817" (20.752mm)
Length - Tail :
0.261" (6.629mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)