TW-16-09-L-D-215-101
Part Number:
TW-16-09-L-D-215-101
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
0.101" (2.565mm)
Number of Positions :
32
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)