DW-22-19-F-D-1042
Part Number:
DW-22-19-F-D-1042
Description:
CONN HDR 44POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height :
1.042" (26.467mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
44
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)