JW-17-04-T-S-395-500-VS
Part Number:
JW-17-04-T-S-395-500-VS
Length - Overall Pin :
0.985" (25.019mm)
Length - Post (Mating) :
0.500" (12.700mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)