FW-18-05-G-D-254-160-A
Part Number:
FW-18-05-G-D-254-160-A
Description:
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.414" (10.516mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.254" (6.452mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)