ZW-18-12-G-D-764-145
Part Number:
ZW-18-12-G-D-764-145
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.121" (3.073mm)
Length - Stack Height :
0.764" (19.406mm)
Length - Tail :
0.145" (3.683mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)