ZW-32-14-G-S-860-345
Part Number:
ZW-32-14-G-S-860-345
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.860" (21.844mm)
Length - Tail :
0.345" (8.763mm)
Number of Positions :
32
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)