ZW-17-14-G-D-790-510
Part Number:
ZW-17-14-G-D-790-510
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.790" (20.066mm)
Length - Tail :
0.510" (12.954mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)