FW-22-03-L-D-133-085
Part Number:
FW-22-03-L-D-133-085
Description:
CONN HDR 44POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.218" (5.537mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.133" (3.378mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)