FW-15-05-L-D-561-075-ES
Part Number:
FW-15-05-L-D-561-075-ES
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.636" (16.154mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.561" (14.250mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)