JW-23-04-T-S-1070-140
Part Number:
JW-23-04-T-S-1070-140
Length - Overall Pin :
1.300" (33.020mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
1.070" (27.178mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)