FW-17-05-F-D-593-075-EP-A
Part Number:
FW-17-05-F-D-593-075-EP-A
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.668" (16.967mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.593" (15.062mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)