TW-20-12-F-D-931-107
Part Number:
TW-20-12-F-D-931-107
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height :
0.931" (23.647mm)
Length - Tail :
0.107" (2.718mm)
Number of Positions :
40
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)