ZW-17-20-G-D-748-226
Part Number:
ZW-17-20-G-D-748-226
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.748" (19.000mm)
Length - Tail :
0.226" (5.740mm)
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)