ZW-34-20-G-S-814-230
Part Number:
ZW-34-20-G-S-814-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.814" (20.676mm)
Length - Tail :
0.230" (5.842mm)
Number of Positions :
34
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)