HW-20-12-G-D-500-327
Part Number:
HW-20-12-G-D-500-327
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.203" (5.156mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.327" (8.306mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)